icon

0 (312) 514 22 24
Bilgi & Randevu İçin

icon

MAİDAN C Blok 11.kat No.129,
Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya-Ankara


Rinoplasti ücretlerini belirleyen faktörlerin en önemlisi rinoplasti ameliyatı olacak kişinin daha önce ameliyat olup olmadığıdır. Daha önce rinoplasti ameliyatı olmuş kişileri yeniden ameliyat etmek zordur. Bu zorluğun nedenleri şöyle açıklanabilir. Öncelikle daha önce ameliyat olmuş ve çeşitli nedenlerle ameliyat sonrası burnunda estetik şekil problemi ya da solunum zorluğu olan kişi doktorlara karşı güven kaybına uğrayabilir. Yapılacak ameliyat sonrasında ya bu sorunlar düzelmezse ya daha kötü olursa gibi fikirler aklına gelebilir ve bu düşünceler onu stresli yapar bu stres hekime de yansıyabilir. Burunun önceki ameliyatlarında önemli yapıları çıkarılmış, değiştirilmiş veya kullanılmış olabilir. Örneğin burun kıkırdakları eğriliği düzeltmek için çıkarılmış bunu takiben burun sırtı çökmüş ise onarım için ihtiyaç duyulacak yeni kıkırdaklar kulak kepçesi veya kaburgadan alınmalıdır. Bu işlemler ameliyatı büyütecek ve süresini uzatacaktır. Önceden burun estetiği olmuş kişilerde karşılaşılan bir başka zorluk da düzeltilmesi gereken yapıların örneğin kıkırdakların nedbe ( sıkar ) dokusu denilen sert bir doku ile kaplı olmasıdır. Bu doku bazen cilde de sıkıca yapışır ve onun beslenmesini bile bozabilir. Bu yapının arasından cildi koruyarak bozulmuş kıkırdakları düzeltmek çok zahmetli bir işlemdir, ve ameliyatın süresini çok uzatır.

Rinoplasti ücretlerini belirleyen ikinci faktör hangi hastanede ve hangi tür anestezi ile yapılacağıdır. Hastanenin konforlu olmasının yanı sıra beklide daha önemli faktör hastanedeki anestezi ekibi ve cihazlarıdır. İyi hastanede iyi bir anestezi ekibi ve modern anestezi cihazları olur. Böylece cerrah ameliyatta kansız bir burunda güvenle çalışır. Gerçekleştirmek istediği değişikleri noksansız yapabilir. Hastada ameliyattan sorunsuz bir şekilde uyanır kusmaz ve ağrı duymaz. Bu konfor ameliyat sonrasında sürecin kanamasız, çok az morluk ve şişlikle geçmesini sağlar. Buna karşılık lokal anestezi ile bir anestezistin desteği olamadan bir yerlerde yapılan rinoplasti ameliyatı daha uygun fiyatlı olabilir ama yukarda bahsettiğim özellikleri karşılayamayabilir.

Sonuç alarak rinoplasti ameliyat ücretleri hastanın daha önce aynı operasyonu geçirmesine, konforlu bir hastanede iyi anestezi cihazları ve deneyimli bir anestezi ekibi tarafından takip edilmesine ve operasyonu yapacak cerrahın deneyimine göre değişkenlik gösterebilir.

WhatsApp WhatsApp Hattı